top of page
Alfreds_Krauklis-2.jpg

PAR

TURNĪRU

Alfrēds Krauklis – Latvijas basketbola leģenda, izcils Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības spēlētājs, treneris, pedagogs un paraugs jaunajiem basketbolistiem un treneriem.

1939. gada Eiropas basketbola čempionāta sudraba medaļas ieguvējs. 1958. gadā VEF sporta klubā A. Krauklis bija līdzautors vīriešu basketbola komandas “VEF” dibināšanā, būdams arī šīs komandas 1. treneris. Kraukļa vadībā 1961. gadā tika dibināta arī Bērnu un jaunatnes sporta skola – BJBS “VEF”. Daudzi jaunie basketbola skolas audzēkņi papildināja arī “VEF” vīriešu meistarkomandu. Alfrēdam Kraukliem aizejot mūžībā, BJBS “VEF” vadība un treneri visai Latvijas basketbola sabiedrībai paziņoja, ka BJBS “VEF” tiks nosaukta viņa vārdā – Alfrēda Kraukļa VEF basketbola skola.

Pirmo Alfrēda Kraukļa piemiņas basketbola turnīru dibināja VEF sporta skolas treneris Jānis Rimbenieks kopā ar Guntu Strazdiņu. Pirmais turnīrs notika 1992. gada novembrī. Tajā piedalījās kopumā 46 komandas 6 puišu vecuma grupās no 5 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas un Krievijas. Pēdējo 5 gadu laikā turnīrs pakāpeniski ir papildinājis dalībnieku skaitu arī ar meiteņu komandām, kļūstot par vienu no lielākajiem bērnu basketbola turnīriem Baltijā. 28. piemiņas turnīrā 2019.gadā tika fiksēta rekordliela ārvalstu komandu pārstāvniecība – turnīrā piedalījās 97 komandas no kopumā 10 valstīm (Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Polijas, Zviedrijas, Dānijas un Turcijas).

bottom of page